Bíle kvetoucí trvalky: krása na vaší zahradě po celý rok

Bíle Kvetoucí Trvalky

Výhody bílých trvalek

Bílé trvalky jsou jako stvořené pro rozjasnění stinných koutů zahrady a prodloužení večerní krásy záhonů. Bílá barva odráží světlo, takže i za soumraku budou vaše záhony zářit. Navíc se bílá skvěle kombinuje se všemi ostatními barvami a vytváří tak harmonické kompozice. Bílé trvalky působí čistě, elegantně a nadčasově. Hodí se do moderních minimalistických zahrad i do venkovských zahrádek. Mezi oblíbené bílé trvalky patří například konvalinka, srdcovka, pivoňka, kosatec, flox, astra a mnoho dalších.

Oblíbené bílé trvalky

Bílá barva je symbolem čistoty a elegance. V zahradě dokáže rozzářit stinná zákoutí a dodat pocit klidu a harmonie. Mezi oblíbené bílé trvalky patří například srdcovka nádherná (Dicentra spectabilis 'Alba'), která zaujme svými něžnými srdcovitými květy. Prosluněná místa pak rozzáří kopretina velkokvětá (Leucanthemum × superbum 'Alaska'), která kvete po celé léto. Na skalku se hodí tařička skalní (Aubrieta × cultorum 'Alba'), která vytváří bohaté polštáře bílých květů. Zapomenout nesmíme ani na elegantní pivoňku lékařskou (Paeonia officinalis 'Alba Plena'), jejíž velké, plné květy vám učarují svou krásou a omamnou vůní.

Péče o bílé trvalky

Bílé trvalky, symboly čistoty a elegance, rozzáří každou zahradu. Pro jejich zářivou krásu je ale potřeba jim dopřát náležitou péči. Pravidelné odstraňování odkvetlých květů prodlouží dobu kvetení a podpoří další násadu poupat. Během vegetace dopřejte trvalkám dostatek vláhy, zejména během suchých a horkých dnů. Po zakořenění jsou ale bílé trvalky často tolerantní k občasnému suchu. Na jaře je vhodné dodat rostlinám živiny kompostem nebo pomalu rozpustným hnojivem. Včasná ochrana před slimáky a hmyzem je důležitá pro zdravý růst. Na zimu chraňte choulostivější druhy bílých trvalek přikrývkou z chvojí nebo listí. S trochou péče se budete z krásy bílých trvalek těšit po mnoho let.

Publikováno: 15. 06. 2024

Kategorie: zahrada

Autor: DominikDatel

Tagy: bíle kvetoucí trvalky | informace o bíle kvetoucích trvalkách